Pytania i odpowiedzi

Poniżej zamieściliśmy listę pytań, które najczęściej słyszymy od naszych uczniów, wraz z odpowiedziami na nie. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne, jeżeli jednak masz pytanie dotyczące kursu, na które nie znalazłeś tu odpowiedzi, to napisz do nas na wiccanietrojmiasto[@]hotmail.com.

CZY KAŻDY MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Nie. W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które dodatkowo zostaną przez nas zakwalifikowane na podstawie Ankiety Uczestnictwa. Zależy nam na stworzeniu niepowtarzalnej, harmonijnej i otwartej atmosfery, w związku z tym nie przyjmujemy osób, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące ich dopasowania do nas lub reszty grupy. Osoby, które kiedykolwiek i gdziekolwiek wykazały się publicznie nietolerancją, seksizmem, rasizmem bądź homofobią nie będą mogły wziąć udziału w kursie. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy uczestnictwa oraz do wykluczenia uczestnika z kursu w dowolnym momencie i bez podania przyczyny.

ILE JEST MIEJSC NA KURSIE?

Wielkość grupy każdorazowo ustalamy indywidualnie i liczba miejsc jest ograniczona.

ILE KOSZTUJE KURS I JAK SIĘ MOŻNA ZAPISAĆ?

Koszt uczestnictwa w kursie to 40 zł/miesiąc, a zapisać się można wysyłając do nas email na adres wiccanietrojmiasto@hotmail.com. Ankietę Uczestnictwa, szczegóły dotyczące dat webinarów i zjazdów, płatności oraz wszelkie informacje organizacyjne wyślemy emailem.

SŁYSZAŁEM, ŻE ZA WICCA SIĘ NIE POBIERA OPŁAT. DLACZEGO ZA KURS MUSZĘ ZAPŁACIĆ?

Za nauczanie Wicca w kowenie lub na etapie przedinicjacyjnym nie pobieramy od naszych uczniów żadnych opłat! Symboliczna kwota, jaką pobieramy za kurs stanowi koszt administracyjny związany z jego organizacją (sprzęt, oprogramowanie, łącze, sala na zjazdy itp),

OD KIEDY PROWADZICIE KURS I JAKIE MACIE KWALIFIKACJE?

Jesteśmy wiccańskimi arcykapłanami z linii Aleksandryjsko-Gardneriańskiej i liderami pierwszego tradycyjnego kowenu na Pomorzu. Craft Wheel prowadzony jest przez nas od 2014 roku, pierwotnie odbywał się on u nas w domu, a od 2018 roku kurs został przekształcony w spotkania online. Nazwę i formułę zaczerpnęliśmy od Arcykapłanów naszego macierzystego kowenu w Wielkiej Brytanii, którzy to podobny kurs prowadzą od lat dziewięćdziesiątych. Pierwowzorem tego kursu były londyńskie spotkania Pagan Pathfinders prowadzone Jean Williams i Zacha Coxa, a także Wicca Study Group organizowane przez Vivianne i Chrisa Crowley. 

CZY PO KURSIE ZOSTANĘ WICCANKĄ / WICCANINEM I CZY OTRZYMAM INICJACJĘ?

Nie. Kurs jest źródłem wiedzy o religii czarownic prowadzonym przez inicjowanych kapłanów w celu propagowania rzetelnej wiedzy na temat Tradycyjnej Brytyjskiej Wicca, w odróżnieniu od ogromnej ilości nieprawdziwych informacji udzielanych na różnorakich ezo-forach przez niekompetentne i przypadkowe osoby. Udział w kursie może być startem do dalszej praktyki wiccańskiej w tradycyjnym kowenie, naszym bądź jakimkolwiek innym, jednak nie gwarantuje ani nie przyspiesza on inicjacji w Wicca!

CO DA MI KURS?

Przede wszystkim ogromną dawkę wiedzy na temat religii czarownic i pewność, że otrzymane informacje zostaną dostarczone przez kompetentne osoby inicjowane w Tradycyjne Brytyjskie Wicca (ang. BTW - British Traditional Wicca). Mamy nadzieję, że kurs uporządkuje posiadane informacje i pozwoli uczestnikowi zdecydować, czy Wicca jest dla niego odpowiednią ścieżką samorozwoju.

CZY OTRZYMAM KSIĘGĘ CIENI?

Nie. Księga Cieni jest przeznaczona wyłącznie dla inicjowanych wiccan, praktykujących w kowenie. Otrzymasz natomiast materiały szkoleniowe oraz ćwiczenia.

CZY MOGĘ DOŁĄCZYĆ W DOWOLNYM MOMENCIE?

Tak, kurs trwa rok z przerwami na wakacje i dołączyć można w dowolnym momencie, pod warunkiem posiadania wolnych miejsc i pozytywnej kwalifikacji.

CZY MUSZĘ ZROBIĆ CAŁY KURS?

Nie, nie ma przymusu uczestnictwa bądź kontynuowania nauki. Kurs można rozpocząć i zakończyć w dowolnym momencie, natomiast nie dopuszczamy możliwości wielokrotnego dołączania i rezygnowania. Zakwalifikowany na kurs uczestnik ma możliwość opuszczenia tylko jednej sesji online. Kolejna absencja będzie traktowana jako rezygnacja z kursu.

JAKIE SĄ WYMAGANIA TECHNICZNE, ŻEBY MÓC WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Ponieważ kluczowym elementem nauki są webinary, należy posiadać komputer z głośnikami i dostępem do internetu o prędkości umożliwiającej streamowanie. Jeżeli jesteś w stanie odtworzyć płynnie film z Youtube, to będziesz również w stanie wziąć udział w webinarze szkoleniowym.